Особистий кабінет ua ru en

ТОВ "УкрТрансАгро"

87510, Україна, м. Маріуполь, пр-т Адмірала Луніна, 2

+380629595820

uta@uta.dn.ua
Made By LeoCRAFT 2016

Про нас в пресі

29 січ 2016

Про нас в пресі

Як налагодити роботу в привоєнній зоні — досвід «Укртрансагро»

Як діяти, якщо ваш регіон постійно згадують у військових новинах, а треба зберегти показники роботи і розвивати бізнес, розповідає Артем Мазний, виконавчий директор ТОВ «Укртрансагро».

29 січ 2016

У цьому маркетинговому році, як і в минулому, на діяльність компаній в Маріуполі впливає напружена ситуація на сході країни. Через невизначену ситуацію на Донбасі клієнти з обережністю ставляться до компаній, що працюють поблизу зони конфлікту. Тому тенденція перенаправлення потоків зернових з Маріуполя на Бердянськ, Миколаїв, Одесу все ще зберігається. Наприклад, якщо порівнювати Маріуполь і Бердянськ, то за липень-грудень 2015 обсяги перевалки по Маріуполю в порівнянні з Бердянськом зменшилися майже в 2,5 рази — 328 961 тонна вантажів в Маріуполі і 809 370 тонн в Бердянську.

На наш погляд, для того, щоб успішно працювати в непростих умовах, необхідно мати чітку стратегію діяльності та реалізовувати її, враховуючи поточну ситуацію. Так, в 2015 році ми зосередилися на кількох важливих для нас напрямках роботи:

• впровадження автоматизації на терміналі, щоб оптимізувати виробничі процеси;

• розширення номенклатури культур, щоб зберегти завантаження терміналу на тлі сезонності обробки пшениці;

• експедиторська і трейдерська діяльність на аграрному ринку, створення логістичного центру, щоб залучити клієнтів, яким потрібна комплексна послуга з логістики зерна, а не тільки його перевалка.

Традиційно наша компанія забезпечує експорт зернових та олійних культур зі східного, частини центрального і північного регіонів України. Це Донецька, Луганська, Харківська, Запорізька, Дніпропетровська області. На терміналі здійснюється авто і з/д приймання зернових, накопичення суднових партій, при необхідності ці суднові партії відвантажуються на судна дедвейтом від 3-5 до 15 тис. тонн. За перше півріччя поточного маркетингового року обсяги перевалки на «Укртрансагро» досягли 158 тис. тонн зернових, тобто більше половини всіх переміщених зернових в Маріуполі пройшли через наш термінал. Клієнтами «Укртрансагро» за цей період стали компанії з Ізраїлю (52,33 тис. тонн), Лівану (33,13 тис. тонн), Італії (30,68 тис. тонн), Іспанії (8 тис. тонн) і Туреччини (5 тис. тонн), почали працювати з клієнтами з Алжиру (18,58 тис. тонн) і ОАЕ (11,00 тис. тонн).

І багато в чому зберегти завантаження потужностей терміналу нам вдалося за рахунок перевалки не характерних для минулих періодів агрокультур. Такими культурами стали кукурудза і шрот (соняшниковий та соєвий). За підсумками сезону 2014/15 маркетингового року Україна експортувала близько 19 млн тонн кукурудзи, тому ми вважаємо, що ця ніша досить перспективна і плануємо надалі збільшувати обсяги перевалки цієї культури.

Вивчаючи ринок і спілкуючись з клієнтами, ми зіткнулися з потребою, на яку є попит, але немає достатньої пропозиції — комплексна послуга для трейдерів щодо оптимальної організації логістичного ланцюжка перевалки зерна. Тому в рамках стратегії розвитку «Укртрансагро» на початку 2015 року заснована логістична компанія «УТА-Логістик». Це дозволило реалізувати модель надання комплексної послуги, яка враховує увесь логістичний ланцюжок — від поля до покупця/споживача — максимально виключає посередників, які не створюють додаткової вартості, але дуже впливають на вартість зерна.

«УТА-Логістик» займається усіма проблемами трейдерів і вибудовує «шлях зерна» від поля до судна за оптимальною схемою. За 6 місяців «УТА-Логістик» організувала перевалку 74,3 тис. тонн вантажів, що в два з половиною рази більше плану, який спочатку ставили перед компанією на маркетинговий рік. Послуга «єдиного вікна» виявилася дійсно дуже затребуваною на ринку. Планові показники на рік збільшили до 350 тис. вантажів. Якщо ситуація на сході України буде зберігатися відносно спокійною, то ці плани виглядають цілком реалістичними. Ми очікуємо пожвавлення ринку, так як зараз ситуація в місті спокійна, а в довколишніх районах бойові дії не ведуться. Ми постійно працюємо над тим, щоб роз'яснювати і розповідати клієнтам, партнерам про реальну ситуацію в місті. Так як у ЗМІ все ще можна зустріти публікації, де ситуація в Маріуполі зображена нестабільною. Тому ми запрошуємо і клієнтів, і партнерів на термінал, щоб вони могли самі переконатися в тому, що робота йде, а контракти виконуються в повному обсязі.